Demir Merdiven Çalışmaları

Demir Doğramanın Kullanım Alanları

Demir doğramalar, hem dekorasyonda farklılık yaratan ürünlerdir hem de dayanıklı malzemeleriyle tercih edilirler. Bir çok uygulama alanında kullanılmaları da portatif ölçülendirme yapılabilmeleri ve ortamın hava koşullarına dayanıklı olmasından kaynaklanmaktadır.

Ev-Dekorasyon

Evlerde dekoratif ve korunma amaçlı oldukça sık kullanılan demir doğramalar, ev tasarımlarını çekici hala getirmekte. Evlerin kapı, pencere, çatı, merdiven, yatak başlığı, ev dekorasyon ürünleri gibi bir çok bölümünde bu dayanıklı ürünleri görebilirsiniz.

Bahçe – Geniş Alanlar

Bahçe duvarı korkulukları, kapıları, kapı süsleri gibi evlerin girişlerini görkemli ve korunaklı hala getiren forferjeler, olumsuz hava şartlarına uyum sağlayarak etkilenmemeleri ile de bahçe sahiplerinin tercih ettiği dizayn uygulamalarındandır.

Otopark

Sadece evlerde değil otopark alanlarında da dayanıklı malzeme yapılarıyla kullanımda olan demir doğramalar; oto dayanma üniteleri, oto ayırma demirleri, otopark güvenlik demirleri gibi bir çok bölümde kullanılmaktadır. İş yeri sahipleri mali açıdan verim sağladıkları için de tercih etmektedirler.

Asma Kat – Yangın Merdiveni

Ev ve iş yerlerinde asma katlar ister tasarım amaçlı ister yer kazandırma amaçlı olarak bölme duvarlar , Demir ya da Çelik ara kat asma kat sistemleri gibi bir çok uygulamada kullanılır. Z tipi yangın merdivenleri, teras kapatma demirleri ve özel imalatlar gibi ihtiyaca uygun çözümlerimiz mevcuttur.

Demir Doğrama Çalışmaları

Demir Doğramanın Avantajları Nelerdir?

1. Tasarım olarak standart ve özel yapım uygulamaları vardır. Kişilerin tercih ve zevklerine göre şekillendirilebilirler.

2. Uygulama alanlarına güçlü yapılı, estetik özelliklere sahip bir ambiyans kazandırırlar, geçmişten gelen bu sanat itibar izlenimi bırakmaktadır.

3. Dayanıklı yapılarıyla korkuluk olarak kapı, pencere, bahçe gibi bir çok alanda uygulanabilmektedir.

4. Bulunduğu ortama göre hava koşullarına direnç gösterir.

5. Çatı, asma kat ya da çit sistemleri uygulanan mekanlarda mekanın değerinin artmasını sağlarlar. Bu yönüyle mali açıdan avantajlıdırlar.

6. Demir doğrama geçmişten gelen motifler ya da günümüz tasarımlarına göre farklılaştırabilir. Bu yönüyle mekan tasarımlarına uyum sağlar hatta tasarımın tamamen kendisini oluşturabilirler. Diğer dekoratif ürünlerde belirli kalıplar olmasından dolayı bu uyumu yakalamak oldukça zordur.

7. Bir çok uygulama alanının yanı sıra dekorasyon ürünlerinde de kullanılır ve diğer uygulama alanlarıyla bütünlük sağlamakta başarılıdırlar.

8. Temizlik ve boyama işlemleri oldukça kolaydır. Boya kalitesine göre aşınma gösteren bu ürünlerde firmamız kaliteli malzeme tercih ederek kullanım ömrünü uzatmaktadır.

9. Diğer malzemelere göre demir doğramalar kullanım süreleriyle oldukça avantajlı fiyatta satışa sunulurlar.

10. Yer değişikliklerinde bazı sistemleri portatif olarak taşıma imkanınız vardır.

Alüminyum Korkuluk – Küpeşte

Alüminyum Küpeşte Nedir ?

Merdivenlere, balkonlara, teraslara ve yapıların birçok bölümüne, emniyeti ve hoş bir görünümü sağlamak için yapılan dekorasyona küpeşte denir. Alüminyum profiller kullanılarak yapılan uygulamaya alüminyum küpeşte denir

Küpeşte, korkuluk kelimesi ile eş anlamlıdır. Küpeşteler, alüminyum olduğu gibi ahşap, demir ve plastik de olabilir.
Alüminyum küpeşte diğer küpeşte uygulamalarından farklı olarak demontajdır. Yani profilleri parça bir şekildedir. Daha sonra bu profiller vida ile birbirine tutturularak oluşturulur.

Alüminyum küpeşteler, merdivenlerde, balkonlarda, bina girişlerinde, asma katlarda, bahçelerde, havuz kenarlarında ve teraslarda rahatça uygulanabilir.

Feforje Çalışmaları

Bodrum Ferforje – Bodrum Demir Doğrama İşleri

Demir doğrama aslında geçmişten günümüze uzanan bir sanattır. Demir doğrama işi Ferforje olarak da adlandırılır. El işçiliği ya da modern makinelerde işlenmektedir. Standart şekilleri ya da özel tasarımları mevcut sağlam yapılı dekoratif ürünlerdir. Demir doğrama birçok alanda kullanılır. Sanayi tesislerinde, raf sistemlerinde, fuar stantlarında, inşaatlarda, imalat sektöründe, sanatsal yapılarda ve mimari tasarımlarda vazgeçilmez bir malzemedir. Ada Metal Ferforje işinin ehli olan demir doğrama ustaları ve tasarım uzmanlarımızın ortak çalışmaları ile mükemmel tasarımlarla demiri sanat gibi işler. Tüm demir doğrama işleriniz titizlikle takip edilerek uygulanmaktadır.

Ferforje doğramalarının sık kullanıldığı yerler balkon demir korkulukları, demir bahçe kapıları, merdiven korkulukları, pencere parmaklıkları, otopark kapıları gibi alanlardır. Bu yüzden demir doğrama ve ferforje işlerinde seçim yaparken hassasiyetle dikkat etmekte fayda vardır.

Panel Çit Sistemleri

Panel Çit Sistemleri

Panel Çit Sistemleri uzun kullanım ömrü ve mekanlarınıza kattığı estetik görünümü nedeniyle tercih edilebilen koruma ürünleridir.Panel çit sistemleri modern yapıların vazgeçilmez koruma ürünü olarak tasarlanmıştır.

Panel çitler; fabrikalara, okullara, sitelere ve daha birçok çevre güvenliği gerektiren mekana kolaylıkla uygulanabilir. Panel çitler, estetik görünümü ile çevresine uyum sağlar ve ayrı bir hava katar. Birçok yükseklikte üretilen panel çitler standart genişliği ve kolay monte edilebilmeyi sağlayan aksesuarlarıyla bir bütün olarak her türlü mekana uygulanabilir.

Pergole Çalışmaları

Ürün Gruplarımız

Ahşap Evler, Ahşap Pergole, Ahşap Merdiven, Ahşap Dolap Modelleri, Ahşap Mutfak Dolapları, Ahşap Kamelyalar, Ahşap Verandalar, Ahşap Zemin Döşemeleri, Ahşap Saksılar, Ahşap Çitler, Ahşap Kulübeler, Ahşap Bekçi Kulübeleri, Ahşap Güvenlik Kulübeleri, Ahşap Çocuk Oyun Evleri, Ahşap Çocuk Oyun Parkları, Ahşap Banklar, Ahşap Deckler, Ahşap Köpek Kulübeleri, Ahşap Piknik Masaları, Ahşap Bahçe Mobilyaları, Ahşap Masalar, Ahşap Yemek Masaları, Ahşap Çalışma Masaları, Ahşap Köprü, Ahşap Yürüyüş Yolu, Ahşap Kapı Modelleri, Ahşap Bahçe Kapıları, Hamaklar, Ahşap Yatak Odası Takımları

Asma Tavan Çalışmaları

Çelik Yapı Güçlendirme

Yapıda taşıyıcı elemanlar;

– Yük artışı (ilave yük gelmesi veya bina kullanım amacının değişmesi)

– Boyuna donatı veya etriye eksikliği, sıkıştırma yapılmaması (proje hataları veya imalat hataları)

– Kirişlerde boşluk açılması ve tahribatlar (tesisat kanalları, çarpmaya bağlı hasarlar)

– Beton kalitesinin düşük çıkması (hatalı beton dökümü)

nedenlerinden ötürü güçlendirmeye ihtiyaç duyarlar. Yapılan hasar tespitine göre çıkarılan projeyle, gerekli çelik konstrüksiyon destekler, kolonların veya kirişlerin çelik destek ile kaplanması imalatı yapılır.

Çelik Güçlendirme Sistemleri eski fakat maddi veya manevi öneme haiz yapıların onarım ve ve güçlendirilmesinde kullanılır. Özellikle betonarme yapıların karkas sistemlerinin onarım veya desteklenmesi için çok uygun bir yoldur. Hem uygulama süresinin kısa olması, hem ön imalatın büyük kısmının fabrikasyonla gerçekleştirilmesi, hem de güçlendirilen yapının ve alanın şartlarına bağımlı olmaması sebebiyle çok tercih edilen bir güçlendirme türüdür. Temellerde kullanılamamasına rağmen, üst yapı öğelerinin tümü (Kolon, kiriş, döşeme, deprem perdesi, vs.) bu uygulama ile güçlendirilebilir.

Genel Kullanım Alanları:

– Betonarme Yapılar,  Çelik Yapılar,  Ahşap Yapılar

Çelik Balkon Çalışmaları

Çelik Balkon

Müstakil ev , villa , apartman, işyerleri, özellikle daha sonradan otele çevrilen yapılar ile balkonsuz olarak tasarlanan bütün binalarda ortaya çıkan balkon ve teras ihtiyaçlarını çelik dışındaki yapı malzemeleri çözümlemeye kalkmak oldukça zor ve pahalı bir yöntemdir. Ada Metal olarak Villa ve müstakil evlerde Ferforje demirleri ile dekoratif balkon çalışmaları da yapılmaktadır.
Ada Metal özellikle dekorasyon ve restorasyon çalışmalarında mevcut konsepte uygun tasarım uygulamaları yapılarak mimari dokuya uyumlu şık imalatlar gerçekleştirilmektedir. Ada Metal özellikle tarihi ve öngörünüm binalarda bina dokusuna zarar vermeden titiz ve dikkatli çalışma yürütmektedir.